Zápis dětí do MŠ U Slunečních hodin se uskuteční v březnu

5. 2. 2014

Stavební práce v mateřské škole U Slunečních hodin se postupně blíží do finále. Rekonstrukce exteriéru i interiéru se dotkla všech tří budov, a díky nástavbě pavilonu C získá školka 49 nových míst pro předškolní děti. Jestliže nenastanou nečekané události, kolaudace proběhne na konci února a mimořádný zápis dětí do nových tříd v druhé polovině března. Datum zápisu bude upřesněno.

Rekonstrukce pavilonů A a B, která zahrnovala opravy vnitřních prostor i realizaci venkovní fasády včetně zateplení, nového zateplení střech nebo výměny oken, je kompletně hotová. A ve svižném tempu pokračuje i stavební činnost v pavilonu C, kde došlo k nástavbě prostor pro 49 dalších dětí.

Jelikož chce město přivítat v nových třídách předškoláky co nejdříve, může proběhnout kolaudace budovy ještě před celkovým dokončením rekonstrukce již 28. února. Až po kolaudaci může ředitelka školy požádat o navýšení kapacity a zapsání do školského rejstříku. Stavební práce jsou téměř u konce s tím, že finální úpravy týkající se pokrytí budovy ochrannou vrstvou omítky, jsou totiž závislé na teplejším podnebí. Časový harmonogram počítá s úplným dokončením stavby v květnu letošního roku. 

Díky urychlení tohoto procesu budou děti moci přijít k zápisu už kolem poloviny března a nastoupit by mohly hned 1. dubna. "Pevně doufáme, že naše plány vyjdou a že nebude ohrožen termín otevření dvou nových tříd a nástavba přivítá děti na začátku dubna," sděluje místostarostka Hana Špačková /Klidné město/.

Mateřská škola musí ještě před příchodem dětí pořídit inventář do nových tříd a školní jídelny. "Jedná se především o kuchyňské vybavení, technologie nebo lůžkoviny. A pak také hračky, didaktické pomůcky, výtvarný materiál, hudební nástroje, audiovizuální technika a třeba i dvě třídní knihy," vyjmenovává ředitelka MŠ Jarmila Šebková. 

 "Kromě zápisu nás čeká také přijetí nových učitelek a zaměstnankyň do provozu. Navýšení kapacity se dotkne také školního vzdělávacího programu, který je třeba inovovat s ohledem na změnu materiálních podmínek vzdělávání," dodává Jarmila Šebková.

Na jaře pokračuje rekonstrukce školní zahrady

Na jaře se pak stavební činnost přesune na zahradu mateřské školy. Čeká ji totiž zásadní a nevšední revitalizace. Rekonstrukce zahrady bude stát necelých 5,5 milionů Kč a z 90 % ji uhradí dotace z Operačního programu životní prostředí.

Hřiště je vyprojektováno v souladu s přírodou tak, aby plně vyhovovalo zdravému vývoji a potřebám dětí a splňovalo nároky na bezpečnost. Cílem je využít prostor a vytvořit takové venkovní prostředí, které umožní kvalitní rozvoj dětí po psychické, fyzické i sociální stránce s využitím přírodních prvků a zařízení zprostředkujících přirozenou hru.

Adéla Michalová
tisková zpráva města Říčany

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)