Aktuality

Změny u linek Městské a Školní, které si vyžádaly dopravní komplikace při opravě 101

Od zítřka 19. 10. pojede Školní linka Š2 po trase s malou změnou: Zastávka U podjezdu bude přemístěna do opačného směru (směr na Pacov). Odjezd v 7:54 hod. Spoj pro školáky by měl projet všechny zastávky. Naopak MĚSTSKÁ linka Č1 ŽLUTÁ SPOJ Č.10 ráno z časových důvodů vynechá zastávku 6:53 Srnčí a 6:55 Pod Tratí, tak aby mohla jezdit včas jako Školní. Změny jsou způsobené dopravním omezením při rekonstrukci na komunikaci II/101 Říčanská. Kraj zde momentálně opravuje povrch vozovky a jsou zde instalovány semafory. Oprava by měla trvat do konce října. Zastávky, kterých se opatření týká, jsou již opatřeny informacemi o změně. Děkujeme za pochopení.

V Říčanech objevujeme talenty. Buďte u toho!

8. ročník soutěže Zlatý oříšek Středočeského kraje 2018 opět představí nadané děti od 6 do 14 let. Kdo si letos odnese originální keramickou sošku, finanční odměnu a postoupí do celonárodního kola přenášeného Českou televizí? Bude to výborný sportovec, hudebník, tanečník, výtvarník či někdo z netradičního oboru? Možná to bude právě vaše dítě či svěřenec. Soutěží nás provede Matouš Zah moderátor pořadu Planeta YO.

Druhý pokus. Zákaz tranzitu nad 12 tun na Říčansku obnoven!

Říčanská radnice boj s tranzitem kamionů nevzdala a po odkrytí značek v sobotu 22. 9. 2018 začalo na silnicích II. a III. tříd na Říčansku opět platit dopravní značení zakazující tranzit nad 12 tun. Projekt na omezení tranzitu prošel celým povolovacím procesem znovu. Pro toto opatření má radnice významnou podporu okolních obcí. 26 dopravních značek instalovaných v listopadu minulého roku tak opět platí.

Chodník a přechod U Disku se právě staví

Dlouho očekávaná stavba chodníku U Disku a oprava autobusové zastávky U Větrníku začala. Hotovo by mělo být do konce září.

Do Prahy na kole po cyklostezce již příští rok. Radnice získala téměř 100 milionů korun a může stavět

Město Říčany ve spolupráci s městkou částí Praha – Kolovraty, obcemi Světice, Strančice, Všestary a městem Mnichovice uspělo s žádostmi o dotace na Cyklostezku Do Prahy na kole. Čtrnáctikilometrová trasa z Kolovrat do Mnichovic musí být dle podmínek dotace postavena do konce září příštího roku. Předpokládaná výše nákladů na realizaci celé trasy je 122 milionů Kč. Evropské dotace pokryjí 90 % způsobilých nákladů. Město Říčany zaplatí okolo patnácti milionů korun ze svého rozpočtu. Základní kámen byl poklepán 1. 9. 2018 u sadu Srnčí v rámci akce Vyladěný konec léta s Billou.

Policie ČR obvodní oddělení Říčany, žádá o spolupráci

Policie ČR OOP Říčany, žádá o pomoc při pátrání po podezřelých osobách, které se dne 27. 8. 2018 okolo 16:45 h. dopustily krádeže koloběžky v Říčanech v rondelu na nádraží ČD. V případě, že by osoby někdo poznal, nechť kontaktuje OOP Říčany, na tel: 974881730 nebo email poj.oo.ricany@pcr.cz

Kraj začne opravovat další úsek 101

Krajská správa údržby silnic zahájí dne 17.10. 2018 rekonstrukci části ulice II/101 Říčanská. Jako první bude omezen úsek od kruhového objezdu u Lihovaru k napojení na Černokosteleckou. V těchto místech bude doprava částečně omezena a řízena semafory. Úplně uzavřena bude ulice Spojka. Po opravě tohoto úseku bude střídavě opraven i úsek od kruháku ke křížení s ulicí Březinova. Rekonstrukce je plánována do konce října. Zadavatelem je Středočeský kraj a zhotovitelem Eurovia CS a.s.

Poloha minibusů Městská a Školní online na webu města

Debata kandidátů do senátu 24. 9. od 19 h. v Labuti - sledujte ON-LINE

Město Říčany Vás zve na debatu kandidátů do senátu ve volebním obvodu č.41 (Benešovsko, Říčansko, Úvalsko). Uskuteční se 24. 9. od 19 hodin v Kulturním centru Labuť. Pokud se chcete dozvědět něco o programových prioritách a názorech kandidátů do senátu, máte příležitost. Pozvali jsme všech 11 uchazečů o post senátora. Moderuje starosta města Vladimír Kořen

Masaryk v Říčanech

Prohlédněte si fotografie z velkolepé oslavy 100 let od založení republiky.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál