Aktuality

Úklid ulic v lokalitě Březinova dne 21. 6. 2021

Dne 21. 6. 2021 proběhne úklid ulic Na Fabiáně, Brožíkova, Vrchlického (mezi ulicemi Březinova a Na Fabiáně), Březinova (mezi ulicemi Brožíkova a Vrchlického). Úklid nebude proveden pod značkami zákazu zastavení. Žádáme občany této lokality, aby minimalizovali stání vozidel na komunikaci, aby byl úklid komunikací proveden co nejdůkladněji. Děkujeme.

Pavel Šporcl opět zahraje z hladiny rybníka Jureček v Říčanech

Na 18. a 19. června 2021 připravila agentura ŠPORCL ARTS ve spolupráci s městem dva koncerty „Na vlnách hudby a naděje“, které, stejně jako v loňském roce, odehraje i se svými hosty z pontonu na hladině. Zažijte Magickou noc a Cikánskou noc s tóny modrých houslí. Těšíme se na vás v areálu Jureček v Říčanech.

Dopravní výuka omezí na dvě hodiny vstup pro veřejnost na dopravní hřiště

V úterý 25. a v pátek 28. května od 10 do 12 hodin je dopravní hřiště v Říčanech pro veřejnost uzavřeno. Bude zde probíhat výuka dopravní výchovy, kterou pro žáky základních škol organizuje Cesta integrace ve spolupráci s BESIP. Další červnové termíny výuky jsou rozepsány v příloze.

Nepřijali Vaše dítě do mateřské školy v Říčanech?

Nepřijali Vaše dítě do mateřské školy v Říčanech? Mateřská škola Kuřátko, Říčany – Kuří nabízí volná místa pro děti s trvalým pobytem v Říčanech. Více informací Vám poskytne ředitelka MŠ Kuřátko, Hana Koubková tel: 313 104 293, reditel@mskuratko.ricany.cz

Včelařská pohotovost

Máte na zahradě roj? Nestrkejte do něj, neházejte kameny, ZAVOLEJTE SI NA POMOC ODBORNÍKA.

V sobotu 19. června bude říčanská pošta zavřená

Z důvodu odstávky datové sítě nahlásila Česká pošta, s. p. odstávku provozu, která se týká i pobočky v Říčanech. Podrobně v přiloženém dokumentu.

Výstava Železné příběhy

Atrium říčanské Husovy knihovny u Mlýnského rybníku ožilo od poloviny května zajímavou výstavou svařovaných kovových plastik, které v letech 2001 - 2002 vytvořil Martin Vavrys, zakladatel galerie Vavrys v Praze.

Nadměrný náklad omezí dočasně dopravu na Komenského náměstí

Dne 19. 5. 2021 od 7:30 do 14:30 dojde k dopravnímu omezení a dočasnému uzavření komunikace na Komenského náměstí. Dočasné omezení je nutné pro nadměrný transport a instalaci nové podzemní trafostanice. Nová trafostanice souvisí s přeložkami inženýrských sítí potřebných pro výstavbu nové základní školy.

Uzavření stezky podél trati od ul. K Podjezdu ke schodišti na Říčanskou

Po dobu stavby podjezdu pod tratí je uzavřena cyklostezka pro pěší a cyklisty podél trati od ulice K Podjezdu ke schodišti na ulici Říčanská. Uzavírka je z důvodu bezpečnosti. Investor se bude snažit o co nejrychlejší dokončení stavby. Děkujeme za pochopení a dodržování...

AUTEM AŽ DO KINA, ŘÍČANY OTEVÍRAJÍ AUTOKINO! - aktualizováno

Kultura, trosečník na cestách virové pandemie, už druhé jaro netrpělivě čeká na své zachránce – diváky. Jednou z možností, jak je neztratit z dohledu je téměř devadesát let starý fenomén. AUTOKINO. A to nyní startuje v Říčanech.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál