Aktuality

Hledáme talenty! Přihlaste se do soutěže Zlatý oříšek do 25. září 2019

Jste ve věku 6 – 14 let, jste dobří v jakémkoli oboru a máte se čím pochlubit? Pak neváhejte a požádejte své rodiče nebo trenéry, aby vás přihlásili nejdéle do 25. září. Čeká vás spousta zajímavých zkušeností a především máte šanci získat prestižní ocenění Zlatý oříšek udělované každoročně v České televizi na Nový rok!

Pébéčkový minigolf na Marvánku v provozu

V blízkosti rybníku Marvánek postavilo město devítijamkové hřiště na adventure minigolf. Jde o projekt, který vloni odhlasovali občané v druhém ročníku participativního rozpočtování. Oblíbené výletní místo tak získá další atraktivní možnost aktivního trávení volného času. Hrací hole a míčky si můžete zapůjčit u personálu Hospůdky na Marvánku. Cena za hodinu hry je stanovená u dospělých na 80 Kč, děti do 15 let a senioři zaplatí 40 Kč. Hřiště bude v provozu od 11 do 21 hodin. Zapůjčení bude možné proti vratné záloze 500 Kč nebo proti zapsání čísla občanského průkazu. O údržbu hřiště se také bude starat personál hospůdky na Marvánku.

Houslový koncert Pavla Šporcla a jeho hostů rozezní nový říčanský sál ve Staré radnici

Unikátní koncert Pavla Šporcla (housle), Viléma Vlčka (violoncello) a Michala Rezka (klavír) slavnostně otevře nově zrekonstruovaný sál 6. září 2019 na Staré radnici. Restaurátoři zde dokončili práce na záchraně rozsáhlých maleb. Ty odhalili stavbaři před dvěma lety při rekonstrukci havarijního stavu střechy. Nástropní malbu naivního charakteru z poloviny 19. století a secesní pás šablonového dekoru na nosných stěnách nechalo město opravit za zhruba tři miliony korun. Po rozsáhlé rekonstrukci patra, střechy a roční práci restaurátorů zde vznikl reprezentační sál i malá výstavní síň. Po skončení koncertu mohou hosté při vernisáži shlédnout obrazy akademického malíře a rodáka Karla Pokorného. Ty pak budou pro veřejnost přístupné i v dalších měsících.

Zelené kontejnery s klokanem pomáhají dětem

Město Říčany navázalo spolupráci s projektem KlokTex.cz, zaměřeným na podporu zařízení Fondu ohrožených dětí - Klokánek. Nově umístěné kontejnery jsou označeny logem Klokánka. Z každého kilogramu oděvů, spárované obuvi a hraček, které se do nich umístí, míří 1 Kč za kilogram přímo na transparentní účet FOD. KLOK.TEX přispěl na provoz Klokánků za minulý rok finanční částkou celkem 318 500 Kč, která díky pomoci občanů může dosáhnout letos ještě výše.

Kašpárek v rohlíku zahraje říčanským školákům

Říkají si bejbypanková kapela a jejich program zaručeně pobaví děti i rodiče. V Říčanech zahrají pro školáky a studenty 5. září od 17 hodin v kulturním centru Labuť. Vstup na koncert je pro školáky ZDARMA jako dárek od města Říčany (náramky obdrží ve škole). Doprovod dětí do 10 let - 1 osoba zdarma. Ostatní vstup 250 Kč.

Street Food Festival dne 22. 9. 2019

V souvislosti s konáním akce Street Food Festival informujeme o uzavírce ulice 17. listopadu a částečně místní komunikace Jiráskova, Sokolská, Mlýnská a Havlíčkova dne 22. 9. 2019 od 9:00 do 23. 9. 2019 02:00 hod.

ČECHOMOR již tuto neděli v Říčanech

Skvělá kapela ČECHOMOR vystoupí na městských slavnostech v Říčanech v neděli 8. září 2019 v 18 hod. na Masarykově náměstí. Zazní skladby jako Proměny, Gorale, Včelín a mnoho dalších hitů. Jste srdečně zváni.

Koloběžková Grand Prix uzavře Masarykovo náměstí 14. září

Z důvodu konání kulturní a sportovní akce „Koloběžková Grand Prix“ dojde dne 14. 9. 2019 od 12:00 do 18:00 h. k uzavírce severní části Masarykova náměstí, Říčany.

Školní busy se vrátí na své trasy. Věnujte pozornost platným jízdním řádům

Za chvilku končí prázdniny. Věnujte proto pozornost platným jízdním řádům Městské! Se začátkem školního roku některé ranní spoje přestanou jezdit neboť se vrátí na školní trasy. Naopak některé odpolední spoje opět pojedou. Na Školní lince 2 došlo k malé změně.

Hledáme brigádníky na dopravní průzkum

Město Říčany hledá brigádníky na dohodu o provedení práce. Náplní práce bude provedení dopravního průzkumu na linkách městské autobusové dopravy.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál