Aktuality

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ POMÁHAJÍ

Nemocnice AGEL Říčany vzhledem ke zvýšené absenci zaměstnanců a zároveň ke zvýšeným nárokům na množství poskytované péče v souvislosti s epidemií COVID-19 uvítá krátkodobou i dlouhodobou pomoc především od: rentgenových laborantů, kvalifikovaných sester a lékařů internistů L2/L3.

Krizová opatření schválená na jednání vlády dne 21. 10. 2020

Krizové opatření o zákazu volného pohybu osob; Krizové opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb; Krizové opatření o omezení činnosti orgánů veřejné moci a správních orgánů.

Aktuálně k situaci kolem onemocnění Covid-19 v Říčanech

Přes 220 aktivních případů COVID 19 přímo v Říčanech, kolem 50 v Mnichovicích, Šestajovicích, Strančicích, Velkých Popovicích či Kamenici. Celkově v okrese Praha-východ evidují hygienici téměř 2150 případů. O situaci dnes jednal po Skypu Krizový štáb města Říčany. Důležité informace:

ZPRAVODAJ PID: Zrušení provozu školních linek a spojů, rekreačních a nočních vlaků PID

V návaznosti na pokračující pokles počtu cestujících z důvodu aktuálně vyhlášeních mimořádných opatření vládou ČR, uzavření škol a doporučení hygieniků na omezení pohybu obyvatelstva kromě nezbytných aktivit, rozhodla Praha ve spolupráci se Středočeským krajem o dalších opatřeních ve veřejné dopravě, týkajících se školních autobusů, nočních vlaků a také některých víkendových rekreačních vlaků, jejichž primárním cílem nejsou nezbytně nutné cesty do a ze zaměstnání či k lékaři nebo na nákup. Od úterý 13. října 2020 platí povinnost ochrany nosu a úst nejen v dopravních prostředcích, ale také v prostoru zastávek povrchové dopravy, na nástupištích a v přístřešcích.

Kraj vyhlásil konkurz na ředitele/ku říčanského gymnázia

Přihlášky musí být podány do 20. října 2020.

Říčaňáci nejvíce chtějí opravit stezku k nádraží, zastřešit autobusové zastávky a zapojit se do obnovy lesa. Podpořili i moderní umělý povrch hřiště na Lázeňské louce.

Participativní rozpočet zná vítěze. Téměř sedm stovek hlasujících pokořilo loňskou účast. Hlasovalo se ve dvou kategoriích o 19 námětech celkem o pět milionů z rozpočtu. Ze sedmi projektů do dvou milionů získaly nejvíce hlasů náměty na opravu stezky pro pěší k nádraží a nový umělý povrch hřiště na Lázeňské louce. Ze dvanácti námětů do půl milionu nejvyšším počtem hlasů ocenili hlasující námět na zastřešení autobusových zastávek a zapojení veřejnosti do obnovy Říčanského lesa.

Úprava úředních hodin MěÚ v příštím týdnu

Městský úřad v Říčanech bude pro veřejnost přístupný v příštím týdnu v pondělí 26.10. a ve čtvrtek 29.10. vždy od 7 do 12 hodin. Prosíme o respektování nastavených provozních opatření.

Říčanské školní linky od středy nepojedou. Nahradí je spoj 58.

Vzhledem k tomu, že v říčanských školách probíhá distanční výuka, budou od středy 21. do pátku 30. října zrušeny školní linky. Místo toho pojede spoj, který má v záhlaví uvedeno číslo 58. Je to označení spoje, který jede v době, kdy nejedou školní linky. Než dojde ke změně systému, mohou ještě v pondělí a úterý využít školní linky všichni cestující.

Aktuálně k situaci kolem onemocnění Covid-19 v Říčanech

V našem městě je aktuálně bezmála 180 aktivních případů onemocnění Covid-19. V okrese Praha-východ je to přes 1600 nakažených. Krizový štáb města Říčany jednal o aktuální situaci, stejně tak proběhlo jednání starostů ORP Říčany. Důležité informace:

Vláda kvůli šíření epidemie covid-19 omezí sportovní, kulturní a společenské akce, činnost úřadů i škol, rodičům prodlouží ošetřovné

Vláda Andreje Babiše schválila na mimořádném jednání ve čtvrtek 8. října 2020 další balík krizových opatření, kterými reaguje na nepříznivý vývoj epidemické situace a rostoucí počet nakažených nemocí covid-19. Ve dvou vlnách, od 9. a od 12. října, omezí a úplně zakáže mj. sportovní, kulturní a další volnočasové akce, omezí činnost úřadů, škol i otevírací dobu restaurací. Rodičům, kteří z důvodu uzavření školy či karantény dítěte musí zůstat doma, navrhuje mimořádné podmínky ošetřovného.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál