Aktuality

Zveme vás na unikátní prohlídku legionářského vlaku

Nádraží Říčany je jedenáctou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Říčanech přístupný ZDARMA od úterý 20. až do neděle 25. června. Ve všední dny od 8 do 18 hodin a o víkendu od 9 do 19 hodin. Komentované prohlídky pro veřejnost se konají ve všední dny od 14:00, o víkendech pak každou celou hodinu.

Výluka autobusů říčanské MHD

Vážení cestující, z důvodu rekonstrukce ulice Haškova bude od pondělí 12. června probíhat výluka na linkách 2, Š1 a Š3 s předpokládaným trváním zhruba jeden měsíc.

Pojďte společně s námi probrat, jaké budou Říčany 2040

Srdečně vás zveme 7. června od 16.30 do 19.30 hodin na veřejné projednání strategického plánu našeho města. Akce se uskuteční na Masarykově náměstí a přijít můžete kdykoliv. Připraven je i program pro děti, něco dobrého na zub a také malý dárek. Přijďte se seznámit s návrhy pro jednotlivé oblasti rozvoje města. A nebojte, nebude to nuda. Těšíme se na vás.

Pavel Šporcl a Koncert na vlnách tanga

Zveme vás na další z unikátních koncertů Pavla Šporcla, který se koná 9. června od 21:30 na "na vlnách" Jurečku. Předprodej vstupenek v KC Labuť nebo v Infocentru na Masarykově náměstí. Vybrat si můžete místa u stolu (pozor, bývají brzy vyprodána) nebo ve formě volného vstupu, kdy je vhodné vzít si s sebou vlastní sezení či deku. Těšíme se na vás a na krásnou hudbu pod širým nebem.

Dětský den aneb putování za skřítkem Marvánkem a vílou Voděnkou

Zveme vás v sobotu 3. června od 10 hodin na Marvánek. Děti se mohou těšit na devět stanovišť, na kterých budou pomáhat víle Voděnce a skřítkovi Marvánkovi. Na startu v pořadatelském stanu obdrží hrací kartu. Za splněné úkoly získají razítka a nakonec odměnu. Nebude chybět živá hudba (možná přijde i pštros…), skákací hrad, trampolíny a také spousta dobrůtek. Těšíme se na vás.

Oprava komunikace Haškova

V pondělí 12. června zahájíme celoplošnou opravu komunikace Haškova. Ve výběrovém řízení na zhotovitele zvítězila firma JPR Realizace s nabídkovou cenou 1 911 800 Kč s DPH. V rámci opravy komunikace dojde i k rozšíření parkovacího stání v úseku mezi ulicemi Černokostelecká a Presslova. Děkujeme za trpělivost během nutných dopravních omezení.

Ředitelské volno ZUŠ

Z důvodu talentových zkoušek vyhlašuje ředitelka školy ředitelské volno takto: 31. 5. a 2. 6. pro taneční obor 1. 6. pro literárně-dramatický obor 1. - 2. 6. pro výtvarný obor  

Nové chodníky a semafory v Říčanské ulici

Úsek nového chodníku v ulici Za Větrníkem je hotov a práce se přesunuly na Říčanskou. Komunikace musela být vzhledem k probíhající stavbě zúžena a průjezd bude řízen světelnou signalizací. Předpokládaný konec stavby je konec července 2023. Děkujeme za trpělivost.

Konference FCT na téma městská mobilita blízké budoucnosti

Město Říčany hostí 8. června v Centru Na Fialce další ročník odborné konference Future City Tech, jejíž podtitul zní MĚSTSKÁ MOBILITA BLÍZKÉ BUDOUCNOSTI. Akce, jež proběhne pod záštitou ministra dopravy ČR Martina Kupky a hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové, je určena pro představitele menších a středních obcí a pro odbornou veřejnost. Účast je zdarma (jen je nutná registrace na fct.ricany.cz, kde nalezte další informace).

Všichni registrovaní zájemci palivové dřevo dostanou

Vážení občané Říčan, město Říčany v loňském roce s ohledem na skokové zdražení energií a nejistý výhled na zimní období nabídlo občanům města k prodeji palivové dřevo z městských lesů za dotovanou cenu 1 000 Kč/m3 v max. množství 5 m3. Vzhledem k enormnímu zájmu obyvatel města (sešlo se cca 300 objednávek) jsme nebyli schopni okamžitě pokrýt celou poptávku po palivovém dřevu (do dnešního dne bylo vyřízeno 155 objednávek). Rádi bychom vás ubezpečili, že příslib daný městem, včetně ceny platí i nadále (jen pro informaci doplňujeme, že nyní se prodává na trhu palivové dříví v ceně 2 500 Kč/m3).

archiv starších příspěvků

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)