Aktuality

Rozhodnutí o přerušení provozu MŠ Kuřátko 4. 2. 2022

V souladu s vyhláškou č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, § 3, odst. 2 ředitelka školy rozhodla přerušit provoz v Mateřské škole Kuřátko v pátek 4. února 2022 z technických příčin, které zamezují řádné poskytování předškolního vzdělávání. Je nutno odstranit závadu...

Životní podmínky 2022 – výběrové šetření v domácnostech

Středočeská veřejná doprava se připravuje na vlnu Omikronu

Vzhledem k očekávánému prudkému nárůstu incidence mutace COVID – 19 Omikron v populaci, která se týká i řidičů autobusů a členů vlakových čet na železnici, připravuje Středočeský kraj systémové opatření, kterým se zajistí maximální možná míra zabezpečení provozu veřejné hromadné dopravy na území kraje.

Nevyvezli vám popelnici? Volejte call centrum Marius Pedersen

Společnost Marius Pedersen na začátek letošní roku naplánovala změnu harmonogramu svozu komunálního a BIO odpadu. O změnách měli být občané Říčan informováni formou letáku, který měl být s dostatečným předstihem distribuován do poštovních schránek. Na mnoha místech však leták s informacemi do schránek nedorazil a lidé nemohli popelnice přistavit včas.

Svoz vánočních stromků

Dovolujeme si vás upozornit, že vánoční stromky budou sváženy každou středu od stanovišť na separovaný odpad.

Jak využít kotlíkové dotace ze Středočeského kraje?

Máte zastaralý neekologický kotel na pevná paliva? Do 1. září 2022 je třeba ho vyměnit nebo požádat o dotaci na nový, jinak hrozí sankce. Jakých kotlů se to týká? A jak požádat o dotaci? Vše najdete na webu Středočeského kraje pod odkazem "kotlíkové dotace" nebo volejte info linku: 257 280 991.

Ve dnech 18. – 20. ledna 2022 je plánována uzavírka Kutnohorské silnice č. I/2 mezi Vojkovem a areálem PRO DOMA

Uzavírka se uskuteční z důvodu rizikového kácení stromů (cca v době 08.30 – 14.30 hod.). S ohledem na postup kácení bude průjezdný buď jeden pruh, nebo bude silnice krátkodobě uzavřena – provoz bude řízen pověřenými pracovníky. Je možné, že omezení provozu bude kratší než povolené 3 dny.

SENIORKY A SENIOŘI, POZOR!

Informace Policie ČR

Připomínáme změnu ve svozu popelnic

Společnost Marius Pedersen měla zajistit včasný roznos letáků se změnami do schránek. Pokud jste leták ještě nedostali, najdete jej na našem webu.

Nová ordinace praktického lékaře pro dospělé

Hledáte praktického lékaře pro dospělé? Nové pacienty registruje MUDr. Angelika Michajlová v Říčanech. Adresa:

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)