Aktuality

Říčanský kurýr pomáhá s restartem vašeho podnikání po koronavirové pauze!

Jste podnikatel či živnostník se sídlem a provozovnou v Říčanech? Máte zájem ZDARMA inzerovat v mimořádné příloze "Podnikatelé" městského věstníku Říčanský kurýr?

Město společně s FK Říčany opravuje fotbalovou tribunu

Na základě smlouvy o spolupráci města a fotbalového klubu začala pětiměsíční oprava fotbalové tribuny v centru Říčan. Budova postavená k příležitosti spartakiády v roce 1975 v akci „Z“ bude kompletně zrekonstruována za 7,2 milionu korun. Po rekonstrukci poskytne komfortnější zázemí jak hráčům, tak divákům. Benešovská stavební společnost HOSS a.s. vybuduje šatny s vlastním sociálním zařízením, kompletně obnoví vnitřní povrchy v interiéru. Kromě vnitřních prostor opraví také střídačky pro hráče, část fasády, sedáky v hledišti a střechu. Nově přibude osvětlení k upravenému chodníku k tribuně. Významnou část financí ve výši 4,7 mil. získal klub z dotací MŠMT. Zbylou část ve výši 2,26 milionu doplatí město ze svého rozpočtu a klub přispěje vlastními prostředky, 240 tisíci.

Jubilejní desátý ročník festivalu Pohoda džez

aneb týden jazzu v říčanských restauracích

ŘSD začne s avizovanou opravou D1 v úseku Praha - Mirošovice

Další informace k omezení provozu na D1 u Prahy km 2,5- km 11,2 včetně vizualizace dopravního omezení a přehledu oprav v tomto úseku. Dále termíny uzavření EXIT 6 Průhonice a EXIT 8 Dobřejovice, Čestlice v přiložené tiskové zprávě ŘSD.

Oprava dálnice D1 od km 2,35 do km 11,2 a odpočívek Újezd u Průhonic

Zhotovitel Eurovia CS plánuje dokončit v plném rozsahu opravu dálničního úseku D1 u Prahy, která byla započata v roce 2019. Samotná realizace oprav bude zahájena v pondělí 15. 6. 2020 s plánovaným ukončením koncem října téhož roku a opravovat se bude zejména pravý jízdní pás (směr Brno) od km 2,350 do km 11,200, což představuje úsek přibližně mezi EXIT 2 CHODOV a EXIT 12 MODLETICE

LETNÍ KINO Říčany

Pět srpnových večerů budeme opět promítat na netradičních místech v Říčanech.

Začala plánovaná modernizace říčanského dopravního hřiště

Včera město předalo stavební společnosti MM Hallinto s.r.o. areál dopravního hřiště. Během pětiměsíční rekonstrukce vznikne moderní výukový areál pro dopravní výchovu i hřiště pro volný čas. Po dobu rekonstrukce nebude areál pro veřejnost přístupný. O modernizaci oblíbeného čtyři desítky let starého areálu rozhodli v loňském hlasování participativního rozpočtu s názvem Překvapte Říčany sami občané. Necelé dva miliony korun budou investovány do nového povrchu silnic i chodníků, vodorovného i svislého dopravního značení. Hřiště zatraktivní nové prvky jako křižovatka se semafory, křížení se železniční tratí včetně kolejí a výstražníků, maketa benzínové pumpy a vláčku zajíždějícího do tunelu. Školáci budou moci využít novou venkovní učebnu a vznikne zázemí včetně skladu pro dopravní výuku. Lákadlem pro nejmenší budou šlapací autíčka. Přibudou i stojany na kola, lavičky a další mobiliář včetně servisního stojanu na kola a výukových tabulí. Areál se stane atraktivním pro děti, rodiče i výuku.

Říčanští dobrovolní hasiči mají nový zásahový požární vůz

Jednotka sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Říčany bude vyrážet k mimořádným událostem s úplně novým cisternovým vozidlem značky SCANIA. Požární vůz představí veřejnosti 6. června od 14 hodin na Masarykově náměstí. Říčanští dobrovolní hasiči v loňském roce vyjeli k rekordnímu počtu 82 událostí. V součinnosti s profesionálními hasiči zasahují u požárů, povodní, při ekologických haváriích, autonehodách a v dalších náročných situacích. Pro účinnou pomoc je klíčová rychlost, dobrá technická vybavenost a odpovídající připravenost zasahujících hasičů. Technická vybavenost se s novým vozem vyrovná profesionálnímu sboru. Zřizovatelem JSDH Říčany je od roku 2001 město, které také finančně a organizačně nákup vozidla za 8,4 milionu korun zajistilo. Město uhradilo vůz díky úspěšné dotaci a získaným financím z EU ve výši 4,7 milionu korun, zbylou část ve výši 3,7 mil. hradilo z rozpočtu, ze zisku z pokut.

Staňte se policistou

Praha venkov-JIH – Chcete rozšířit naše řady a pomoci nám řešit současnou bezpečnostní situaci v našem regionu? Staňte se policistou.

Dopravní opatření pro zklidnění dopravy před 3. ZŠ u lesa od 8. června

Ranní dopravní špičku před jednou z říčanských škol se město Říčany, po vzoru evropských měst, rozhodlo řešit poměrně zásadním opatřením. Vjezd do ulice Školní, kde se nachází 3. ZŠ u Říčanského lesa, bude ve dnech školního vyučování v čase od 7.30 do 9 hodin zakázán. Opatření začne platit v pondělí 8. června 2020. Kromě dopravního značení bude do ulice instalována překážka a na dodržování bude dohlížet městská policie. Vjezd bude povolen pouze říčanským školním autobusovým linkám. Záměrem města je vymístit automobily z bezprostřední blízkosti vstupu do školy, kde při parkování a vystupování vznikaly nebezpečné situace. Naopak podpořit chce radnice jiné, udržitelnější způsoby dopravy žáků do školy.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál