Aktuality

Jubilejní desátý ročník festivalu Pohoda džez

aneb týden jazzu v říčanských restauracích

ŘSD začne s avizovanou opravou D1 v úseku Praha - Mirošovice

Další informace k omezení provozu na D1 u Prahy km 2,5- km 11,2 včetně vizualizace dopravního omezení a přehledu oprav v tomto úseku. Dále termíny uzavření EXIT 6 Průhonice a EXIT 8 Dobřejovice, Čestlice v přiložené tiskové zprávě ŘSD.

Oprava dálnice D1 od km 2,35 do km 11,2 a odpočívek Újezd u Průhonic

Zhotovitel Eurovia CS plánuje dokončit v plném rozsahu opravu dálničního úseku D1 u Prahy, která byla započata v roce 2019. Samotná realizace oprav bude zahájena v pondělí 15. 6. 2020 s plánovaným ukončením koncem října téhož roku a opravovat se bude zejména pravý jízdní pás (směr Brno) od km 2,350 do km 11,200, což představuje úsek přibližně mezi EXIT 2 CHODOV a EXIT 12 MODLETICE

Pavel Šporcl: Koncert na vlnách hudby a naděje na říčanském Jurečku

Po několika měsících, kdy jsme si museli odpustit hromadné akce a společná setkání nejen s umělci, je tu návrat, uvolnění a naděje. Zveme vás na trochu jiný koncert. Sálem bude přírodní koupaliště Jureček, rozestupy zachováme jak na pláži, tak na lodičkách, na kterých se budete moci nechat unášet na vlnách hudby v provedení houslisty Pavla Šporcla. Jeho jevištěm bude hladina jednoho z nejoblíbenějších říčanských rybníků v údolí Rokytky – Jureček. Nevšední kulturní zážitek, který budete vnímat všemi smysly, připravilo město Říčany na pátek 12., sobotu 13. i neděli 14. června vždy od 21.30 hod.

Nárok na ošetřovné prodloužen až do 30. června

Co nyní čeká rodiče a pečující? Co se mění a co se nemění? Odpovědi na časté dotazy a další podrobnosti zveřejnilo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Říčanští dobrovolní hasiči mají nový zásahový požární vůz

Jednotka sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Říčany bude vyrážet k mimořádným událostem s úplně novým cisternovým vozidlem značky SCANIA. Požární vůz představí veřejnosti 6. června od 14 hodin na Masarykově náměstí. Říčanští dobrovolní hasiči v loňském roce vyjeli k rekordnímu počtu 82 událostí. V součinnosti s profesionálními hasiči zasahují u požárů, povodní, při ekologických haváriích, autonehodách a v dalších náročných situacích. Pro účinnou pomoc je klíčová rychlost, dobrá technická vybavenost a odpovídající připravenost zasahujících hasičů. Technická vybavenost se s novým vozem vyrovná profesionálnímu sboru. Zřizovatelem JSDH Říčany je od roku 2001 město, které také finančně a organizačně nákup vozidla za 8,4 milionu korun zajistilo. Město uhradilo vůz díky úspěšné dotaci a získaným financím z EU ve výši 4,7 milionu korun, zbylou část ve výši 3,7 mil. hradilo z rozpočtu, ze zisku z pokut.

Staňte se policistou

Praha venkov-JIH – Chcete rozšířit naše řady a pomoci nám řešit současnou bezpečnostní situaci v našem regionu? Staňte se policistou.

Dopravní opatření pro zklidnění dopravy před 3. ZŠ u lesa od 8. června

Ranní dopravní špičku před jednou z říčanských škol se město Říčany, po vzoru evropských měst, rozhodlo řešit poměrně zásadním opatřením. Vjezd do ulice Školní, kde se nachází 3. ZŠ u Říčanského lesa, bude ve dnech školního vyučování v čase od 7.30 do 9 hodin zakázán. Opatření začne platit v pondělí 8. června 2020. Kromě dopravního značení bude do ulice instalována překážka a na dodržování bude dohlížet městská policie. Vjezd bude povolen pouze říčanským školním autobusovým linkám. Záměrem města je vymístit automobily z bezprostřední blízkosti vstupu do školy, kde při parkování a vystupování vznikaly nebezpečné situace. Naopak podpořit chce radnice jiné, udržitelnější způsoby dopravy žáků do školy.

Úplná uzavírka části místní komunikace ulice Labská

Z důvodu budování vodovodní přípojky bude úplně uzavřena část komunikace Labská mezi ulicemi Otavská a Sázavská v termínu od 1. do 7. 6. 2020. Vyznačení objízdné trasy a podrobné informace o uzavírce naleznete v příloze.

Říčanské busy se od 25. května navrátí do plného provozu

Školní a městské linky říčanské hromadné dopravy budou znovuobnoveny v plném rozsahu podle platných jízdních řádů od 25. května 2020. Přepravce provádí pravidelnou dezinfekci autobusů. Nošení roušek či jiné zakrytí dýchacích cest je povinné (sledujte aktuální informace vlády o podmínkách přepravy cestujících v dopravních prostředcích v souvislosti s opatřením proti šíření Covid 19).

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál