Aktuality

Montáž zastřešení sportovišť

Ve dnech 28. a 29. září proběhne montáž zastřešení Sportovního areálu Říčany-Pacov a Sportoviště U lesa. V tyto dny budou sportoviště pro veřejnost uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Školka Větrník získala cenu

Mateřská škola Větrník v ulici Bílá získala Zvláštní cenu za stavbu financovanou obcí v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2023. Autorem projektu je Ing. arch. David Kraus. Za fotografii děkujeme Filipovi Šlapalovi.

Cestování budoucnosti

V sobotu 23. září přijede na Masarykovo náměstí autonomní autobus britské firmy Aurrigo, který využívá nejmodernější technologie. Pokud budete mít zájem, můžete si vozidlo prohlédnout od cca 8 do 15 hodin.

Váš názor je pro nás důležitý

Město Říčany připravuje nový strategický plán. V současné době máme definováno devět tematických oblastí a v rámci každé z nich několik hlavních kroků a cílů, které považujeme za nejdůležitější. Ke strategickému plánu jste se mohli vyjádřit na červnovém setkání na Masarykově náměstí. Pro ty z vás, kteří nemohli přijít a chtějí vyjádřit svůj názor, jsme připravili tento on-line dotazník. Děkujeme za spolupráci – Váš názor je pro nás důležitý.

Vítáme děti v opravené školce Srdíčko

Do opravené mateřské školy Srdíčko v ulici E. Beneše v září nastoupily nové děti. Kompletní oprava původní vily z třicátých let minulého století byla nutná (podle pamětníků zde školka začala fungovat již v padesátých letech). Stavební firma začala pracovat hned na začátku loňských prázdnin. Na náročnou stavbu se městu podařilo získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí ve výši 6 milionů korun. Celkové náklady činily 20,5 milionu korun.

Zveme vás na “Umění (O) půlnoci“

V Městské Galerii Říčany můžete navštívit zdarma novou výstavu Petra Písaříka. Otevřeno je vždy: Út–Pá 15–17 a So 9–12. Komentovaná prohlídka s autorem Petrem Písaříkem se uskuteční 4. 10. od 18 hodin.

Oprava komunikace na Masarykově náměstí

V úterý 12. září bude zahájena oprava dláždění části komunikace na Masarykově náměstí. Průjezd vozidly bude zajištěn. Práce by měly trvat tři dny.

archiv starších příspěvků

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211


ID datové schránky: skjbfwd
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)