Aktuality

Město vyhlašuje záměr pronajmout prodejní prostory v centru města

Okolo 200 metrů čtverečních plochy v centru Říčan nabídne město k PRONÁJMU na Masarykově náměstí. Nebytový prostor v domě čp. 13 Masarykovo nám. (dosud SPORT CENTRUM) bude k dispozici od června 2018. V přízemí se jedná o plochu 150 m2, v suterénu 52 m2 a garáž o výměru 15 m2 (aktuální stav a rozměry budou upřesněny). V prvním kole výběrového řízení, které bude zveřejněno na úřední desce, očekáváme předložení podnikatelských záměrů. V druhém kole proběhne řízení o ceně (současný nájem činí 34 tisíc korun měsíčně)

Demontáž nafukovací haly v Pacově 22. 4.

V neděli 22. dubna 2018 proběhne demontáž nafukovací haly v Pacově. Od 8 do 16 hodin. bude proto omezen provoz dětského hřiště. Děkujeme za pochopení. Město Říčany

Husova knihovna se bude stěhovat do Teršípova domu

Město se stává majitelem třípodlažního novobarokního domu na Masarykově náměstí. Dům pořízený za 23 milionů korun bude využívat městská knihovna, která bude přesunuta ze Staré radnice. Teršípův dům prošel velmi nákladnou a citlivou rekonstrukcí v řádu desítek milionů korun. Návštěvníci knihovny získají unikátní přístup na břeh Mlýnského rybníka, který je dosud ze strany náměstí pouze ze soukromých zahrad.

Vítání občánků v Říčanech

Jeden lístek na vlak i bus a levnější cestování. Od 1. dubna budou jízdenky PID v prodeji i na pokladnách ČD

Koupit jízdenku na nádraží a přesednout s ní z vlaku na autobus nebo pražské metro – takovou možnost od 1. dubna získají lidé žijící v blízkosti 93 železničních stanic v Praze a Středočeském kraji. Od neděle se totiž rozšíří prodej jízdenek Pražské integrované dopravy do všech osobních pokladen Českých drah v regionu. Cesta vlakem díky tomu zlevní i o více než polovinu. Ještě více pak ušetří cestující, kteří přestupují na autobus.

Koncem týdne budou zahájeny práce na výmalbě podchodu nádraží

Od pátku 27. 4. 2018 bude probíhat výmalba historických motivů v nádražním podchodu.

Vyhlášení ředitelského volna 4. ZŠ Nerudova Říčany - 7. 5. 2018

Vedení školy vyhlašuje na 7. 5. 2018 ředitelské volno z důvodu čištění odpadů v budově školy. V tento den nebude v provozu školní družina.

Říčany projednávají etapizaci územního plánu

Zásadní změna územního plánu má za cíl zajistit postupné a udržitelné rozrůstání města. Návrh nepočítá s nejradikálnější možností tedy se změnou stavebních pozemků zpátky na ornou půdu, ale počítá s uvolňováním výstavby po etapách. Další nová bytová výstavba bude podmíněna vybudováním potřebné infrastruktury dopravní, školské a vodohospodářské. Nezapomíná se ani na zeleň.

Vítání občánků v Říčanech

Krátký výpadek linky na objednávku SENIOR TAXI

Dnes 4. 4. 2018 v době 07:30 - 15:30 hod. z důvodu technické odstávky el. energie ze strany poskytovatele firmy ČEZ bude dispečink senior taxi mimo provoz. Děkujeme za pochopení. Provozovatel služby ROSI LOGISTIK s.r.o.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál