Aktuality

Říčany jsou nejlepším městem pro život

To je závěr průzkumu renomované mezinárodní společnosti Deloitte pod názvem Obce v datech. Index kvality života v Říčanech je nejvyšší z 206 hodnocených měst České republiky. Odborníci porovnávali data veřejných institucí a etablovaných portálů. Posuzovány byly indexy ve třech hlavních kategoriích zdraví a životní prostředí, materiální zabezpečení a vzdělání, vztahy a služby. O dvě desetinky Říčany předstihly v celkovém hodnocení hlavní město Prahu.

Do práce na kole sečteno a vyhlášeno

Gratulujeme především všem, kteří to zvládli „na vlastní pohon" co nejvíc pracovních dní - to je také hlavním smyslem soutěže. Doufáme, že vás to bavilo a že u šetrného dojíždění do práce zůstanete!

Další velká oprava silnice v Říčanech. Od července do října opraví ŘSD část Černokostelecké a vybuduje odbočovací pruhu u Pratolu!

Nesouhlasné stanovisko pražského magistrátu posunulo zahájení prací původně avizované od půlky června až na začátek prázdnin 9. 7. 2018. Rekonstrukce Černokostelecké ulice v úseku od ulice Pod Bahnivkou po odbočku u hotelu Pratol se tak protáhne až do října. ŘSD dokončí opravu komunikace, která navazuje na loňskou rekonstrukci pražské části Černokostelecké k Uhříněvsi. Vybudován bude i odbočovací pruh vlevo u Pratolu.

Instalace měřící techniky na provádění dopravního průzkumu

Ve středu 6.6. dojde k instalaci měřící techniky za účelem dopravního průzkumu na křižovatce u Penny marketu a centrální části ulice Černokostelecká. Průzkum bude probíhat do čtvrtka 7.6. do večerních hodin. Pro řidiče to nebude znamenat žádné dopravní omezení.

Je čas zažádat o dotaci z Programu Reprezentace 2. kolo

Žadatelé o dotaci z rozpočtu města Říčany mohou podávat své žádosti v 2. kole Programu Reprezentace 2018 do 30. 6. 2018.

Zemřel říčanský malíř české krajiny Karel Pokorný

Po vážné nemoci zemřel dne 10. 6. 2018 akademický malíř Karel Pokorný. Umělec, který se narodil, žil a tvořil v Říčanech. Aktivně se účastnil kulturního i politického života ve městě. Vytvořil více než 2200 uměleckých děl. Doma a v zahraničí uskutečnil více než sedmdesát samostatných výstav, na téměř stovce dalších se účastnil.

Vítání občánků v Říčanech

Narodilo se Vám miminko v termínu od 1. 4. – 31. 7. 2018, má Vaše dítě trvalý pobyt v Říčanech (Říčany, Radošovice, Strašín, Kuří, Voděrádky, Pacov, Jažlovice) a chtěli byste se zúčastnit slavnostního přivítání?

EUROVIA CS zahájí tento víkend práce na dalším úseku dálnice D1

Na dalším úseku dálnice D1 začnou o tomto víkendu práce, konkrétně mezi km 12 – 16 ve směru na Prahu. V daných místech bude kompletně vyměněn povrch komunikace. Uvedené práce si vyžádají dopravní omezení v místě. Práce provede EUROVIA CS pro ŘSD ČR do konce srpna 2018.

Mimořádná dotace: 15 milionů korun pro říčanské žáky na moderní výuku anglického jazyka a informatiky!

Říčanská radnice podala projekt pro tři své základní školy a uspěla. Vznikne 5 nově vybavených tříd pro výuku jazyků a informačních technologií s počítači, interaktivními tabulemi, tiskárnami, a to i třeba těmi 3D, které jsou schopny vytisknout nejrůznější prostorové objekty. Součástí vybavení bude i nový nábytek či bezbariérový přístup v ZŠ Bezručova. Hlavním hitem by ale měl být výukový software, který posune znalosti angličtiny.

Upozornění pro obyvatele ulice Družstevní

Z důvodů špatně zaparkovaných osobních vozů (viz foto) ve středu 16.5. nebylo možné provést svoz komunálního odpadu.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál