Aktuality

Povolené kácení dřevin

V dohledné době dojde ke kácení několika dřevin, které je povoleno rozhodnutím OŽP. Všechny dřeviny se kácí z důvodu špatného zdravotního stavu a z toho vyplývajícího nebezpečí úrazu nebo hrozícího poškození majetku při pádu stromu či velké kosterní větve.

7. Reprezentační ples Města Říčany

v sobotu 24. února v KC Labuť se můžete opět skvěle bavit, tančit a možná i vyhrát v bohaté tombole. Jste srdečně zváni.

Říčanský sportovec roku 2017 - HLASOVÁNÍ ZAČALO

V Říčanech působí desítky úspěšných sportovních týmů a žije mnoho úspěšných sportovců. Město již pátým rokem organizuje anketu, ve které můžete ohodnotit jejich výsledky za uplynulý rok. V průběhu prosince 2017 se nám mohli pochlubit úspěchy sami sportovci, jejich trenéři, kamarádi či blízcí v nominační fázi. Od 1. února od 12 h. můžete rozdělit své hlasy ve třech kategoriích: dospělí, mládež a týmy. Hlasování bude ukončeno 14. 2. 2018 ve 14 h. Udělit budete moci pouze kladné body a hlasování proběhne bez nutnosti ověřování trvalého bydliště. Již teď prosíme nominované sportovce, aby si ve svých diářích rezervovali termín 24. února od 20 h. Tři nejlepší v každé kategorii budou pozváni na slavnostní vyhlášení cen, které se uskuteční v rámci 7. reprezentačního plesu města Říčany.

Veřejné setkání projektu Komunitního plánování na Říčansku

Přijměte naše pozvání na veřejné setkání projektu Komunitního plánování na Říčansku. První setkání se uskuteční již 5. 2. v MAS Říčansko od 17 h. (Olivova 224). Zvána je široká veřejnost, která se zajímá o rozvoj sociálních služeb a jejich uživatelé. Dovíte se bližší informace k projektu, který se realizuje od začátku tohoto roku a jehož záměrem je vytvoření dokumentu komunitního plánu rozvoje sociálních služeb na základě potřeb lidí v regionu. V případě, že Vás zajímá, jakým směrem se budou sociální služby v regionu ubírat, rádi se s Vámi setkáme a budeme s Vámi diskutovat. Na setkání se těší za MAS Říčansko

Stručné informace o senior taxi

Říčanské kameny zmizelých

Základní škola Bezručova Říčany se rozhodla zapojit do projektu Kameny zmizelých, jehož smyslem je uctít památku obětí holocaustu a přiblížit toto téma mladé generaci.

Středočeský kraj zrušil zákaz tranzitu kamionů na Říčansku

Značky omezující tranzit kamionů Říčanskem se musejí zakrýt. Krajský úřad Středočeského kraje zrušil opatření obecné povahy o stanovení místní úpravy provozu. Proti rozhodnutí není odvolání. Úředníci tak opět pustili kamiony na silnice, kde od listopadu platil zákaz tranzitu nad 12 tun. Říčanská radnice však svou snahu o zákaz tranzitu rozhodně nevzdává.

V březnu odstartuje dlouho připravovaná rekonstrukce ulice Politických vězňů

V průběhu čtyř stavebních etap bude v ulici postupně zrekonstruován vodovod a splašková kanalizace, vybudována nová kanalizace dešťová, veřejné osvětlení a samozřejmě obnoven povrch vozovky a chodníků. Práce se v etapě č.3 dotknou i úseku Cesty Svobody od křižovatky Politických vězňů k podchodu u nádraží.

Senior taxi - stručné infromace

S E N I O R  T A X I - OD LEDNA 2018     +420 724 382 353 volejte kdykoli      objednávky jízd minimálně 24 hod. předem        (v den jízdy pouze pokud to umožní kapacita)...

Okolí říčanského hradu v novém

Jedna z nejvýznamnějších investičních akcí 2017 byla dokončena na sklonku roku. Komunikace v okolí hradu získaly nový povrch a přispějí k lepšímu přístupu k historickému centru i hradní zahradě. Na stavbu dohlíželi archeologové a hradní věž byla geodeticky sledována.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál