Aktuality

Setkání s architekty opět u panelů 28. 5. od 16 do 18 hodin

Seznamte se s návrhem strategie 20. 5. – 30. 6. 2019 Cesta Svobody podél bytového souboru Na Fialce. Zapojte se do veřejných konzultací k návrhu Strategie rozvoje přednádraží.

Výstava sudentů architektury na staré radnici

Ve výstavní síni staré radnice na Masarykově náměstí budou ke shlédnutí studentské práce, které zpracovávají lokalitu přednádraží. Vize studentů architektury, jak by mohla vypadat lokalita v centru města, budou k vidění do konce července v úředních hodinách.

DĚTSKÝ DEN NA SPORTOVIŠTI U LESA 2. 6. 2019

Den plný zábavy s možností hlasovat papírově pro projekty Překvapte Říčany.

MAMINKÁM

V kulturním centru Labuť ve čtvrtek 16. května od 10 hodin vystoupí dětí z mateřských a základních škol pro všechny mámy ke Dni matek. Věnováno všem maminkám a babičkám. Vystoupí děti z MŠ Zahrádka, MŠ U Slunečních hodin, MŠ Srdíčko, MŠ Nemo a 2. ZŠ Bezručova (malá hudební operetka).

Zemřel Václav Postránecký. Kondolenční kniha je umístěna v obřadní síni Staré radnice

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí Václava Postráneckého, herce, režiséra, divadelního pedagoga a občana Říčan. Vážné nemoci podlehl ve věku 75 let ve svém domě v Říčanech, obklopen milovanou rodinou. Nejen Říčany, ale celá republika přišla o skvělého člověka. Umělce, který miloval život a rozdával radost a pohodu.

Z AHV ze Svojšovic unikl do ovzduší odorizátor. Není nebezpečný hlásí hasiči

Upozornění: V Říčanech a okolí je "cítit plyn" - NEJEDNÁ SE O NEBEZPEČNOU LÁTKU. Z firmy AHV ze Svojšovic se do ovzduší dostala látka přidávající se do plynu (odorizátor), která není nebezpečná.

Koncert pro seniory

Srdečně zveme seniory ve středu 5. 6. 2019 od 14 hodin na koncert České Kapely do KC Labuť. Zazní česká a moravská dechovka k tanci a poslechu, i populární skladby od 50. let minulého století až po současnost. Akci připravilo žákovské zastupitelstvo.

REVITALIZACE SÍDLIŠŤ - sousedská grilování

Z důvodu nepříznivé předpovědi počasí bylo sousedské grilování z tohoto týdne přesunuto na náhradní termín. Pokud bude počasí přát, setkáme se s obyvateli lokality Haškova 30. 5. a na Kavčí skále v zahradě mateřské školy Čtyřlístek 28. 5. 2019 - vždy od 16 hodin. Termíny setkání 21. 5. na sídlišti Olivovna a 23. 5. na Komenského náměstí zatím platí, jen byla přesunuta místa setkání. Podívejte se na mapy v příloze.

Kraj přichystal další omezení dopravy na dálniční přípojce v Říčanech, radnice je bezbranná

Krajská správa a údržba silnic začne ve čtvrtek 16. 5. 2019 s měsíční opravou povrchu komunikace II/101 Říčanská v úseku od ulice Březinova po Lipanskou.

Rekonstrukce školy v Kuří začala. Zápisy do nové mateřské školy proběhnou za rok

Město Říčany začalo v Kuří s přestavbou sto deset let staré obecné školy na mateřskou školu. Dělníci práce zahájili bouráním staré přístavby a odstraněním starých poškozených stropů. Práce na škole v Kuří by podle smlouvy se Stavební firmou Pazdera měly skončit nejdéle příští rok v květnu. V tu dobu už proběhnou i zápisy do nově vzniklé příspěvkové organizace města. Nová mateřská školka přijme pro školní rok 2020/2021 děti do dvou nových tříd. Starat by se o ně měli čtyři pedagogové. Dvě nepedagogická místa vzniknou na zajištění provozu. Městský rozpočet bude stát rekonstrukce zhruba dvacet milionů korun, z toho však osmnáct a půl milionu pokryje přislíbená evropská dotace.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál