Aktuality

Beseda s Markem Bendou a Martinem Gromanem již zítra od 17 hod.

Autentické vzpomínky a svědectví o listopadových událostech roku 1989 v besedě s Markem Bendou. Jeden ze studentských vůdců a poslanec PS ČR v rozhovoru s historikem, novinářem a předsedou Společnosti F. Peroutky Martinem Gromanem. Těšíme se na setkání již zítra v koncertním sále Staré radnice od 17 hodin.

Darujme si k Vánocům opravené stezky

Pomozte nám opravit značení, tabule a lavičky pro pěší a cyklisty - výzva Ladova kraje.

Výstavba přípojek v Husově ulici

V termínu od 12.11.2019 do 15.11.2019 bude z důvodu výstavby vodovodní a STL plynovodní přípojky uzavřena ul. Husova v úseku ul. Černokostelecká – Edvarda Beneše, k.ú. Říčany Radošovice.

Finále oprav v ulici 17. listopadu

Dokončení oprav kanalizace a finální úpravy povrchu v místech překopů si vyžádají úplnou uzavírku ulice 17. listopadu v úseku Pod Lihovarem – Politických vězňů v termínu 8. 11. – 22. 11. 2019. V platnosti zůstávají výlukové jízdní řády MHD.

Červená linka Městské a Školní 2 pojedou od zítřka o pár minut dříve

Posunutí termínu dokončení ulice Politických vězňů, prodloužilo platnost výlukových jízdních řádů do konce listopadu. Od listopadu dojde pouze k úpravě ranního spoje u červené linky č. 2 a Školní linky Š2. První spoj bude vyjíždět o 10 min dříve, aby školní autobus mohl vyjet z Kuří v 7:30 načas. Jízdní řády budou vyvěšeny na autobusových zastávkách a na webu města.

Říčany NEZAPOMÍNAJÍ

Říčany si připomínají listopadové události roku 1989 seriálem akcí. Omlouváme se čtenářům městského věstníku Kurýr kde vyšla tisková chyba v datu. Beseda s aktéry tehdejšího dění pod názvem JAK TÁLY LEDY - VZNIK OF V ŘÍČANECH se uskuteční o den déle než je uvedeno. Budeme se na vás těšit v úterý 19. listopadu ve Staré radnici.

Konec starého televizního signálu v Říčanech 27. listopadu

Přelaďte na nový televizní signál DVB-T2 včas

Zvonění 17. listopadu

17. listopadu v 17.11 hodin se rozezní v celé republice zvony. Mají být připomínkou tisíců příběhů sametové revoluce. Připojte se a oslavte s námi svátek svobody a demokracie!

Upozornění pro řidiče: Začne rekonstrukce části Kutnohorské ulice v Praze

V úterý 12. listopadu začne měsíční rekonstrukce části Kutnohorské ulice v Praze. Více informací v přiložené tiskové zprávě zaslané pražským magistrátem.

Oprava asfaltového povrchu v ulici Politických vězňů

Dnešního dne, tj. 30.10.2019 proběhlo frézování svrchní obrusné vrstvy asfaltu v ulici Politických vězňů. Jedná se o tři úseky, kde byla kontrolním měřením prokázána nerovnost povrchu mimo tolerance normy. Ve dvou úsecích mezi křižovatkami s ulici Na Fialce a Scheinerova bude nový asfalt položen v úterý 5. 11. 2019. Ve třetím úseku na křižovatce s ulicí Sadová bude pokládka probíhat ve čtvrtek/pátek 7./8. listopadu. V těchto dnech bude vjezd do sídliště Na Fialce již umožněn od ulice 17. listopadu. Práce na výměně nerovného povrchu jsou prováděny v režimu reklamace na náklady stavební firmy.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál