Aktuality

Sběrný dvůr v Říčanech uzavřený z důvodu uzavírky příjezdové komunikace

Uzavření areálu sběrného dvoru z důvody vládního nařízení město využilo k opravě příjezdové komunikace. Práce na příjezdové komunikaci od ulice Říčanská stále probíhají a ukončeny by měly být nejdéle do 26. dubna 2020. Pokud vše dobře půjde, může to být i doba kratší. Vyznačena byla objízdná trasa, ale zajistit bezproblémový provoz z ulice Březinova je velmi komplikované. Důvodem je nekontrolovaný pohyb osob a vozidel v areálu společnosti Marius Pedersen, a. s., technických služeb města Říčany a Sboru dobrovolných hasičů Říčany při zachování průjezdu vozidel Macom Garden s. r. o., Marius Pedersen, a. s., Kosogass, s. r. o. Vznikají tak kolizní a nebezpečné situace, kde město není schopno zajistit bezpečnost osob a majetku při pohybu v tomto areálu. Proto se město v zájmu bezpečnosti rozhodlo tento provizorní vjezd na sběrný dvůr pro veřejnost uzavřít. Sběrný dvůr otevřeme v co nejkratší možné době. Děkujeme za pochopení.

Zápisy k povinné školní docházce do základní školy

Zápisy dětí do prvního ročníku základní školy pro školní rok 2020/2021 letos výjimečně proběhnou bez dětí, a to jako mimořádné opatření MŠMT ČR v souvislosti s onemocněním COVID-19.

Harmonogram blokového čištění ulic 2020

Hodina Země 2020

Města na celém světě na hodinu potemní. Jako každý rok proběhne Hodina Země, tentokrát v sobotu 28. března 2020 od 20.30 do 21.30 hodin. Postupným zhasnutím ve vybraných lokalitách se vypne veřejné osvětlení. Říčany se tímto symbolicky připojí k akci, která připomíná ochranu přírody a klimatu planety Země. Možná je ten pravý čas přemýšlet o našem dosavadním životním stylu.

Uzavření sběrného dvora

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením v souvislosti s virem COVID-19 jsme nuceni uzavřít provoz sběrného dvora. V tuto chvíli nejde o naši vůli sběrný dvůr zavírat, ale o následek vládního opatření vzhledem k epidemii, tedy vyšší moc. Sdělení provozovatele společnosti Marius Pedersen a.s.

Komunikací Ke Staré návsi neprojedete v době stavby plynové přípojky

V období od 15. 4. do 17. 4. 2020 dojde k úplné uzavírce místní komunikace Ke Staré návsi v úseku ul. Úvalská – U Památné lípy, k.ú. Říčany - Radošovice z důvodu výstavby nové STL plynovodní přípojky pro p.č. 33/4.

Jak nakládat s odpadem v době koronavirové pandemie

Třídit odpad smí jen "zdravé" domácnosti. Roušky vyhazujte do černé popelnice, ale v plastovém obalu.

Ke sběrnému dvoru bude dočasně příjezd pouze z ulice Březinova

V období od 6. 4. do 26. 4. 2020 dojde k uzavírce příjezdové komunikace ke sběrnému dvoru z ulice Říčanská. Důvodem je dokončení finálního asfaltového povrchu. Příjezd ke sběrnému dvoru bude značen z ulice 17. listopadu. V tuto chvíli (30.3.2020) je však sběrný dvůr z důvodu vládního opatření uzavřen.

O půlnoci přestanou jezdit některé noční vlaky

Ve středních Čechách přestanou o půlnoci jezdit některé noční vlaky. Jde o spoje, které v 01:00 vyjíždějí do Prahy z Kladna, Berouna přes Zadní Třebaň i přes Rudnou, Mělníka, Kolína přes Český Brod, Benešova a Kralup nad Vltavou. Dále jde o spoj z Čerčan vyjíždějící v 0:02 a vlak, který jede z Kolína v 0:53 přes Nymburk a Lysou nad Labem. Z Prahy se všechny tyto vlaky rozjíždějí ve 2:30, 2:33 a 2:34. Opatření se týká i vlaků z Milovic do Lysé nad Labem s odjezdem v 1:31 a v opačném směru v 3:11 z Lysé nad Labem.

Uzavírka v ulici Labská v úseku Otavská - Sázavská

V období od 23. 3. do 31. 3. 2020 dojde k úplné uzavírce místní komunikace Labská v úseku ul. Otavská – Sázavská, k.ú. Říčany u Prahy z důvodu výstavby nové vodovodní přípojky pro p.č. st. 2455.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál