Aktuality

Změna otevírací doby sportovišť od 1. 3. a uzavření areálu U lesa 6. - 7. 3. 2021

Od 1. 3. 2021 se mění otevírací doby sportoviště U Lesa, areálu Strašínská a volnočasového areálu Pacov - denně od 9:00 do 18:00 hod.

Svoz velkoobjemového odpadu - jaro 2021

Město Říčany ve spolupráci se svozovou společností Marius Pedersen, a. s., připravuje mobilní svoz velkoobjemového odpadu z domácností, a to v jarním období. Přistavení kontejnerů bude probíhat za asistence městské policie, která dohlédne na to, aby občané odevzdávali přiměřené množství odpadů. Pro další druhy odpadů, pro něž není velkoobjemový kontejner určen, je otevřen sběrný dvůr Na Fabiáně (přístup z Říčanské).

Přerušení provozu MŠ Kuřátko 19. února 2021 z technických důvodů

V souladu s vyhláškou č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, § 3, odst. 2, v platném znění a po projednání věci se zřizovatelem rozhodla ředitelka školy přerušit provoz v Mateřské škole Kuřátko v pátek 19. února 2021 z technických příčin, které zamezují řádné poskytování...

Oznámení o uzavření MŠ Čtyřlístek - Kolovratská 25. 2. 2021

Dne 25. 2. 2021 bude MŠ Čtyřlístek - Kolovratská 1704, Říčany uzavřena z důvodu plánovaného přerušení dodávky elektrické energie. Děkujeme za pochopenní.

Informační stánek k říčanským kamenům zmizelých je dokončen

Díky spolupráci města Říčany a Muzea Říčany ožila historická trafika na Masarykově náměstí. Osud říčanských židovských rodin, které žily na Masarykově náměstí během druhé světové války, přibližují fotografie a audio příběhy, které namluvil Petr Dušek. Úvodního slova ve videospotu se ujal starosta Vladimír Kořen. V rámci projektu, který finančně podpořilo město Říčany a Nadační fond obětem holocaustu z prostředků Ministerstva kultury ČR, se natočila videa, byly vytištěny informační tabule, leták s mapkou a pracovní listy pro žáky a studenty. Stolpersteinů, česky kamenů zmizelých, je na Masarykově náměstí položeno 15 a jsou k vidění kdykoli. Stánek bude pro veřejnost otevřen, až bude situace s koronavirem a klimatické podmínky příznivější.

Říčanské školy v době nouzového stavu

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a mimořádných vládních opatření dle usnesení Vlády ČR č. 212 ze dne 26. 2. 2021 a v souladu s rozhodnutím hejtmanky Středočeského kraje č. 4/2021 o vykonávání péče o děti a mládež za nouzového stavu budou pro region OPR Říčany otevřené dvě školy.

Úplná uzavírka komunikace II/101 od kruhového objezdu v Modleticích ve směru na Jesenici

Od 1. 3. 2021 bude úplná uzavírka komunikace II/101 od kruhového objezdu v Modleticích (za dálnicí) ve směru na Jesenici.

Náhradní svoz odpadu 11. 2. 2021

Z důvodu povětrnostních podmínek se 10. 2. 2021 nepodařilo svézt směsný komunální odpad v některých částech města Říčany:

Od 1. prosince do 31. ledna čekáme na vaše náměty - Překvapte Říčany!

Startuje pátý ročník participativního rozpočtování pod názvem Překvapte Říčany. Náměty co ve městě zlepšit s náklady do dvou milionů mohou podávat občané straší 15 let elektronicky či osobně.

V Říčanech povinně zelené střechy! Pro nové stavby nad 300 metrů čtverečních to zavádí změna územního plánu

Nejde o barvu střech, ale o využití široké palety rostlin na střechách skladových hal, výrobních objektů nebo velkých prodejen. Přínosem zelených střech je kromě estetiky zejména pozitivní vliv na mikroklima a výrazně lepší hospodaření s dešťovými vodami. Výhodou pro stavebníky jsou třeba nižší náklady na chlazení staveb. Ty běžné se dokáží v létě rozpálit až na 60 stupňů Celsia, zelené střechy energii slunce pohltí a stavby se nepřehřívají. Alternativou k zeleni na střechách je realizace fotovoltaické elektrárny. Průlomovou novinku přinesla změna číslo 4 územního plánu města Říčany, kterou schválili ve středu říčanští zastupitelé.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál