Aktuality

Říčanské farmářské trhy začnou v sobotu 23. března 2019

Farmářské trhy se konají každou sobotu od 7.30 do 12.00 hodin na Masarykově náměstí v Říčanech.

Akce Čistý Ladův kraj vyzývá k úklidu okolí v dubnu a květnu

Po letošní bílé zimě už slunce nabývá na síle a odhaluje špínu, nepořádek a bohužel i řadu černých skládek v naší malebné krajině. Také proto je tu každoroční celorepubliková akce “Ukliďme Česko“, letos vyhlášena na 6. dubna a v našem mikroregionu konaná pod názvem Čistý Ladův kraj.

Víte jak správně třídit odpad?

Víte, že do papíru nápojové kartony nepatří? Do modrých kontejnerů na papír nevhazujte ani mastný či voskovaný papír. Modré kontejnery se dál netřídí a vozí se přímo do papíren. Je tedy žádoucí, aby obsahovaly pouze to, co tam patří. Děkujeme, že třídíte!

Ladův kraj informuje o dlouhodobých projektech

Dobrovolný svazek, který sdružuje 24 obcí, podporuje už 18 let vzájemnou meziobecní pomoc, místní spolky a sdružení. Rozvíjí komunitní dění, kulturu a sport napříč mikroregionem. Spravuje turistické a cyklistické stezky a jejich značení.

Máte nápad na podnikání?

T-Mobile Rozjezdy jsou program pro začínající drobné podnikatele, který se skládá ze soutěže o nejlepší podnikatelský nápad, jeho realizaci a z několik bezplatných seminářů, které pomáhají účastníkům zorientovat se ve světě podnikání. Soutěžící mohou vyhrát v regionálním i celostátním kole.

Hodina Země 2019

V sobotu 30. března 2019 od půl deváté večer opět po roce potemní Říčany. Ve vybraných lokalitách bude vypnuto veřejné osvětlení. Říčany se tím již podesáté symbolicky připojí k celosvětové události na ochranu životního prostředí a zejména klimatu. Tímto způsobem dávají nejen města, ale i firmy a občané najevo, že si uvědomují svou odpovědnost za budoucnost naší Země.

Výzva pro vlastníky lesů

Kůrovec ničí naše lesy. Rozsah kůrovcové kalamity je největší v historii ČR! Současná kritická situace vyžaduje vaši aktivní účast. Vlastníci a nájemci lesů jsou odpovědni za zachování lesa. Důsledkem zanedbané péče o lesní porosty jsou významná finanční ztráta a porušení právních předpisů. Jak postupovat?

Běží 3. ročník Poháru Ladova kraje

Už potřetí je tady znovu sedm jedinečných amatérských běžeckých závodů pro sportovní běžce i pro širokou veřejnost, které jsou zasazeny do přírodního terénu malebného kraje, rozkládajícího se mezi Prahou a Sázavou.

Uzavírka ulice Lipanská

Informaci o uzavírce komunikace III. třídy Lipanská ve správě Krajské správy údržby silnic Středočeského kraje. Předpokládaný termín uzavírky je 18. 3. 2019 – 23. 7. 2019. V Příloze najdete rozkreslení etap a dopravně inženýrská opatření na první (18. 3. - 26. 5. 2019) i druhou etapu ( 27. 5. - 23. 7. 2019).

Mateřská škola Pohádka v Březí hledá ředitele/ku

Předpokládaný nástup do funkce 1. 6. 2019. Podání přihlášek do konkurzního řízení nejdéle do pondělí 11. 3. 2019 do 17 hod. na OÚ Březí.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál