Aktuality

Provoz informačního centra na náměstí a v rondelu

Od prvního června máme otevřeno již po celý den, ale zatím stále s omezeními:

Pavel Šporcl: Koncert na vlnách hudby a naděje na říčanském Jurečku

Po několika měsících, kdy jsme si museli odpustit hromadné akce a společná setkání nejen s umělci, je tu návrat, uvolnění a naděje. Zveme vás na trochu jiný koncert. Sálem bude přírodní koupaliště Jureček, rozestupy zachováme jak na pláži, tak na lodičkách, na kterých se budete moci nechat unášet na vlnách hudby v provedení houslisty Pavla Šporcla. Jeho jevištěm bude hladina jednoho z nejoblíbenějších říčanských rybníků v údolí Rokytky – Jureček. Nevšední kulturní zážitek, který budete vnímat všemi smysly, připravilo město Říčany na pátek 12., sobotu 13. i neděli 14. června vždy od 21.30 hod.

Nárok na ošetřovné prodloužen až do 30. června

Co nyní čeká rodiče a pečující? Co se mění a co se nemění? Odpovědi na časté dotazy a další podrobnosti zveřejnilo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Říčanské květnové dny před 75 lety

Jak probíhal konec druhé světové války v Říčanech? Dobové fotografie, video a úryvky z kroniky budeme přidávat den po dni.

Jarní termíny přistavení velkoobjemových kontejnerů

Město Říčany ve spolupráci se svozovou společností Marius Pedersen a. s. připravuje mobilní svoz velkoobjemového odpadu z domácností, a to v jarním, letním a podzimním období. Přistavení kontejnerů bude probíhat za asistence Městské policie, která dohlédne na to, aby občané odevzdávali přiměřené množství odpadů. Pro další druhy odpadů, pro něž není velkoobjemový kontejner určen, je otevřen sběrný dvůr Na Fabiáně (přístup z Říčanské).

Dopravní opatření pro zklidnění dopravy před 3. ZŠ u lesa od 8. června

Ranní dopravní špičku před jednou z říčanských škol se město Říčany, po vzoru evropských měst, rozhodlo řešit poměrně zásadním opatřením. Vjezd do ulice Školní, kde se nachází 3. ZŠ u Říčanského lesa, bude ve dnech školního vyučování v čase od 7.30 do 9 hodin zakázán. Opatření začne platit v pondělí 8. června 2020. Kromě dopravního značení bude do ulice instalována překážka a na dodržování bude dohlížet městská policie. Vjezd bude povolen pouze říčanským školním autobusovým linkám. Záměrem města je vymístit automobily z bezprostřední blízkosti vstupu do školy, kde při parkování a vystupování vznikaly nebezpečné situace. Naopak podpořit chce radnice jiné, udržitelnější způsoby dopravy žáků do školy.

Úplná uzavírka části místní komunikace ulice Labská

Z důvodu budování vodovodní přípojky bude úplně uzavřena část komunikace Labská mezi ulicemi Otavská a Sázavská v termínu od 1. do 7. 6. 2020. Vyznačení objízdné trasy a podrobné informace o uzavírce naleznete v příloze.

Říčanské busy se od 25. května navrátí do plného provozu

Školní a městské linky říčanské hromadné dopravy budou znovuobnoveny v plném rozsahu podle platných jízdních řádů od 25. května 2020. Přepravce provádí pravidelnou dezinfekci autobusů. Nošení roušek či jiné zakrytí dýchacích cest je povinné (sledujte aktuální informace vlády o podmínkách přepravy cestujících v dopravních prostředcích v souvislosti s opatřením proti šíření Covid 19).

Uzavírka ulice Nad Bahnivkou

V období od 11. do 15. 5. 2020 dojde k úplné uzavírce části ulice Nad Bahnivkou v úseku ul. Nad Potokem - Maková z důvodu pokládky kNN.

Opravená příjezdová cesta a přijatá opatření při obnovení provozu sběrného dvoru

Po dokončení stavebních prací města na opravě příjezdové komunikace z ulice Říčanská, obnovuje společnost Marius Pedersen a.s. provoz sběrného dvoru a to od pondělí 27. dubna 2020. Provoz bude probíhat za níže uvedených podmínek.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál