Aktuality

LETNÍ KINO Říčany 2021

Neobvyklá a zajímavá místa promítání filmů po celých Říčanech. Co hrajeme, kdy a kde?

Radniční hodiny dočasně mimo provoz

Dnes bude firma zajišťující servis radničních hodin provádět demontáž vadné vypínací spojky nátahu hnacího závaží hodin. Bude nutné vyrobit spojku novou. Po dobu zhruba dvou týdnů nebudou hodiny v provozu.

Výstava Železné příběhy

Atrium říčanské Husovy knihovny u Mlýnského rybníku ožilo od poloviny května zajímavou výstavou svařovaných kovových plastik, které v letech 2001 - 2002 vytvořil Martin Vavrys, zakladatel galerie Vavrys v Praze.

Nepřijali Vaše dítě do mateřské školy v Říčanech?

Nepřijali Vaše dítě do mateřské školy v Říčanech? Mateřská škola Kuřátko, Říčany – Kuří nabízí volná místa pro děti s trvalým pobytem v Říčanech. Více informací Vám poskytne ředitelka MŠ Kuřátko, Hana Koubková tel: 313 104 293, reditel@mskuratko.ricany.cz

Včelařská pohotovost

Máte na zahradě roj? Nestrkejte do něj, neházejte kameny, ZAVOLEJTE SI NA POMOC ODBORNÍKA.

Nabídnete městu vánoční strom?

Vlastníte urostlý strom, který by byl vhodný jako vánoční na Masarykově náměstí? Pokud máte zájem ho nabídnout městu Říčany, neváhejte. O vše potřebné se postaráme. Kontaktujte: Oddělení technické správy města, správa zeleně - Ludmila Součková e-mail: ludmila.souckova@ricany.cz

Hry, zábava a lákavé odměny. To bude již tuto sobotu Dětský den na cyklostezce

Dětský den se koná 26. 6. 2021 od 10 do 13 hod. podél cyklostezky od Billa sadu Srnčí až po hřiště na 50. rovnoběžce. Hlavní program proběhne na Lázeňské louce. Zábavné odpoledne plné her si pro vás jako vždy připravily sportovní kluby a další pořadatelé volnočasových aktivit. Společnost Billa pro vás připravila na jednom ze svých stanovišť ukázku sokolnictví a na dalším letní fotostudio. Občerstvení zajistí Western Chilli.

Nadměrný náklad omezí dočasně dopravu na Komenského náměstí

Dne 19. 5. 2021 od 7:30 do 14:30 dojde k dopravnímu omezení a dočasnému uzavření komunikace na Komenského náměstí. Dočasné omezení je nutné pro nadměrný transport a instalaci nové podzemní trafostanice. Nová trafostanice souvisí s přeložkami inženýrských sítí potřebných pro výstavbu nové základní školy.

Uzavření stezky podél trati od ul. K Podjezdu ke schodišti na Říčanskou

Po dobu stavby podjezdu pod tratí je uzavřena cyklostezka pro pěší a cyklisty podél trati od ulice K Podjezdu ke schodišti na ulici Říčanská. Uzavírka je z důvodu bezpečnosti. Investor se bude snažit o co nejrychlejší dokončení stavby. Děkujeme za pochopení a dodržování...

AUTEM AŽ DO KINA, ŘÍČANY OTEVÍRAJÍ AUTOKINO! - aktualizováno

Kultura, trosečník na cestách virové pandemie, už druhé jaro netrpělivě čeká na své zachránce – diváky. Jednou z možností, jak je neztratit z dohledu je téměř devadesát let starý fenomén. AUTOKINO. A to nyní startuje v Říčanech.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál