Aktuality

Osazení zábranových sloupků na Cestě Svobody

Na nově opravené části Cesty Svobody budou v následujících dnech osazeny zábranové sloupky, které zamezí vjezdu aut na část určenou pro chodce a přispějí tak k větší ukázněnosti řidičů. Osazení sloupků je součástí rekonstrukce komunikace, pouze bylo z důvodu dlouhých dodacích lhůt mobiliáře posunuto až na únor letošního roku. Současně se sloupky budou do horní části k vyústění podchodu doplněny i lavičky.

Říčanský masopust

Letos se v Říčanech bude opět konat masopust, a to v sobotu 22. 2. 2020 na Masarykově náměstí a v okolí říčanského hradu. Doufáme, že po loňském úspěchu se v našem městě stane společnou tradicí. V únorovém vydání Kurýru z r. 2019 nás Muzeum Říčany seznámilo s historickými fakty, jaké jsou tradiční masopustní zvyky a co vlastně masopust znamená.

Pozvánka na 9. reprezentační ples města Říčany

Zveme vás na ples města Říčany v sobotu 22. 2. 2020 od 20 hodin. Tentokrát v rytmu rock and rollu. Písně Elvise Presleyho v podání Vládi Lichnovského a jeho kapely Elvis Presley Revival Band. Zatančí finalisté Star Dance Matouš Ruml s Natálií Otáhalovou. Dále vystoupí říčanské taneční kluby Fuego, Dance EB, Twist. Módní přehlídka Marko.in. V dobročinné aukci můžete získat velkoformátovou fotografii Jana Šibíka s autogramem. Vstupné: 280/200 Kč - v předprodeji KC Labuť.

V Říčanech se 18. února odehraje Mistrovství Evropy kněží ve futsalu

Do středočeských Říčan se sjedou kněží i biskupové z 18 evropských států. V úterý 18. 2. 2020 v městské sportovní hale a v hale centra Na Fialce odehrají zápasy 14. ročníku Mistrovství Evropy kněží ve futsalu.

Výstava ve Staré radnici

Městský úřad v Říčanech ve spolupráci s Ústavem výtvarné tvorby FA ČVUT v Praze pořádá výstavu studentských prací z městského plenéru. K vidění ve výstavním sále Staré radnice, 1. patro od 20. 2. do 14. 3. 2020. Vernisáž výstavy 19. 2. v 17 hodin.

Zápisy do říčanských škol v roce 2020

Vážení rodiče, s novým rokem vám nabízíme přehled všech mateřských a základních škol zřizovaných městem Říčany a termíny zápisů, abyste se s vašimi dětmi stačili včas rozhodnout a připravit.

Platnost karet Lítačka bude automaticky prodloužena o tři roky

V letošním roce bude končit platnost dopravních karet Lítačka, které se začaly poprvé vydávat v roce 2016. Provozovatel Lítačky, pražská městská společnost Operátor ICT, společně s Magistrátem hlavního města Prahy se rozhodly automaticky planost karet Lítačka prodloužit o tři roky. Cestující, kterým by karta v letošním roce propadla, tak budou moci s Lítačkou cestovat po Praze a Středočeském kraji až do roku 2023.

VYHLÁŠENÍ ANKETY SPORTOVEC STŘEDOČESKÉHO KRAJE 2019

Středočeský kraj vyhlašuje dnem 20. ledna 2020 anketu o nejúspěšnějšího sportovce Středočeského kraje za rok 2019, SPORTOVEC STŘEDOČESKÉHO KRAJE 2019. Cílem projektu je ocenění nejlepších současných i bývalých sportovců Středočeského kraje jak v dospělých, tak v mládežnických kategoriích. Dále pak trenérů a funkcionářů za jejich celoživotní přínos pro sport.

Životní podmínky 2020 - výběrové šetření domácností

Český statistický úřad provede v termínu od 1. února do 24. května 2020 výběrové šetření v domácnostech. Přečtěte si, čím se budou tazatelé prokazovat, případně koho kontaktovat.

KARNEVAL NA LEDĚ 30. ledna

Žákovské zastupitelstvo pod záštitou města Říčany pořádá v říčanské Merkur Ice Areně KARNEVAL NA LEDĚ. Těšíme se na vás 30. ledna od 16 do 18 hodin. Vstup pro všechny školáky ZDARMA jako dárek za vysvědčení. Připraven je bohatý program, hudba, soutěže a odměny. Masky vítány, brusle k zapůjčení.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál