Aktuality

Cykloboxy u nádraží jsou volné

Nabízíme dvanáct volných stání v šesti dřevěných cykloboxech u říčanského nádraží. Své žádosti posílejte emailem na adresu: podatelna@ricany.cz do 22. 10. 2020. Rozhoduje čas podání žádosti a požadovaná délka zápůjčky. Přednostně bude uspokojen zájem říčanských občanů.

Překvapte Říčany a rozhodněte o pěti milionech v hlasování

Od 2. do 18. října může každý Říčaňák rozhodnout svými hlasy, který z námětů navržených našimi sousedy má město realizovat. Celkem tak říčanská veřejnost rozhodne o pěti milionech z rozpočtu města. Radnice prověřila realizovatelnost 28 přihlášených projektů, které podle finanční náročnosti rozdělila do kategorií velké do 2 milionů a malé do 500 tisíc. Dva nejúspěšnější náměty z každé kategorie vyberou občané Říčan starší 15 let v elektronickém hlasování přes zvací email, případně papírově na kontaktních místech.

Roušky od pondělí i venku při akcích nad sto lidí

Z nařízení Krajské hygienické stanice Středočeského kraje s účinností od pondělí 21. 9. 2020 do odvolání bude povinné nošení roušek či jiné ochrany dýchacích cest (ústa, nos) i na venkovních akcích při počtu osob vyšším než 100 ve stejný čas. Jedná se o hromadné akce typu trhy, filmová a divadelní představení, sportovní akce a slavnosti. S ohledem na toto nařízení bychom chtěli apelovat na účastníky již zítřejší akce na cyklostezce na trase z Mnichovic do Kolovrat, aby dodržovali bezpečné rozestupy, dbali na hygienu rukou a velmi doporučujeme použití roušek či jiné ochrany úst či nosu, které brání šíření kapének, zvláště při větším počtu osob na jednom místě. Buďme zodpovědní a ohleduplní, je to důležité.

COVID na Říčansku

Podle aktuálních informací se evidují v Říčanech a blízkém okolí necelé dvě desítky pozitivních pacientů s COVIDEM-19. Další desítky případů hygienici zaznamenali v širším Říčansku, kam spadá přes 50 obcí od Kamenice po Kostelec nad Černými lesy.

Jízdenku i dlouhodobý kupón na MHD pořídíte pohodlně online díky aplikaci PID Lítačka. Vyhnete se tak zbytečným frontám

Praha 1. září 2020 – Je tu začátek nového školního roku a s ním opět čeká řadu Pražanů a Středočechů pravidelné cestování pražskou hromadnou dopravou a veřejnou dopravou ve Středočeském kraji. S tím je každoročně spojen zvýšený zájem o nákup dlouhodobých kupónů a jízdenek. Pokud se chcete vyhnout čekání ve frontě, stačí vše vyřídit jednoduše přímo v aplikaci PID Lítačka.

Zítra a v pátek můžete využít ranní školní bus místo školáků

Cestující říčanskou hromadnou dopravou můžou dne 24. a 25. října využít školní spoje místo školáků. Z důvodu vyhlášeného ředitelského volna budou autobusy tyto dva dny bez dětí.

Ve čtvrtek a v pátek bude na říčanských základních školách ředitelské volno

Vedení města Říčany tento krok doporučilo kvůli šíření koronaviru na Říčansku, ředitelé základních škol tento krok podpořili. Na 3. ZŠ U Říčanského lesa jsou od dnešního dne v karanténě žáci třech tříd a někteří učitelé. Pozitivní případy COVID-19 se vyskytly právě v pedagogickém sboru.

Proběhlo on-line jednání Bezpečnostní rady města Říčany

Bezpečnostní rada se seznámila s informací o počtu nemocných na Říčansku (necelých 30 případů v Říčanech a necelých 270 případů v okrese Praha- Východ). Následně vydala doporučení pro pracovníky školských zařízení na Říčansku.

Středočeské bary a restaurace budou zavírat již o půlnoci

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje vydala nařízení pro území všech svých okresů o zákazu přítomnosti veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb v době mezi 00:00 až 06:00. Mimořádné opatření začne platit od pondělí 14. 9. od 00:00 hod.

Od 1. září budou povinné roušky ve vybraných vnitřních prostorech

Od 1. září budou roušky povinné v zařízeních zdravotních a sociálních služeb, ve veřejné dopravě, na úřadech či ve volebních místnostech. Kapacita hromadných akcí zůstává stejná, na vnitřní akce nad 100 osob však bude vstup pouze s rouškou.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál