Změna mandátu zastupitele města Říčany. Místostarostka bude neuvolněná.

10. 8. 2017

Dne 9. 8. 2017 pan Petr Kubíček složením slibu člena Zastupitelstva města Říčany přijal mandát zastupitele. Stalo se tak po rezignaci zastupitelky Alexandry Páral Trnkové ze stejného hnutí. Dle zákona se tak 38 letý podnikatel z Říčan, jako první náhradník na kandidátní listině hnutí ANO 2011, ujal mandátu. Mgr. Hana Špačková bude neuvolněná místostarostka.

 

Mgr. Hana Špačková bude neuvolněná místostarostka.

Na včerejším zastupitelstvu byla schválena změna na pozici druhé místostarostky. Mgr. Hana Špačková (Klidné město) se stala z uvolněné neuvolněnou místostarostkou. Po odpovědném zvážení, se rozhodla od 1. září nastoupit na poloviční úvazek zpět jako učitelka. Výuku bude mít soustředěnou do dopoledních hodin tří pracovních dní. Každé odpoledne a zbylé dva dny v týdnu bude fyzicky přítomná na úřadě. Bude se zúčastňovat všech jednání rady města a zastupitelstva bez omezení.

„Jak jistě víte, většina českých škol se potýká s nedostatkem učitelů. Ne jinak je tomu i v Říčanech. Proto jsem se rozhodla alespoň trochu škole, kde jsem 15 let před nástupem na radnici působila jako kvalifikovaný pedagog, pomoci. Budu učit na 2. ZŠ Bezručova 12 hodin přímé vyučovací povinnosti týdně, zbytek času hodlám i nadále věnovat práci na radnici. Pracovní schůzky si z dopoledních hodin přesunu na odpolední a jedu dál. V praxi si jen trochu přeorganizuji čas“ řekla druhá místostarostka Říčan Hana Špačková, která má oblast školství ve své působnosti.

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál