Známe výsledky prvního hlasování v rámci Řídím Říčany! Koncert v Říčanech ovládne kapela Vypsaná fiXa

30. 6. 2015

1. září 2015 v 17.00 hodin proběhne v Říčanech koncert skupiny Vypsaná fiXa. Hudební akci připravilo město především pro žáky a studenty říčanských škol, ale předpokládá se, že se na koncert mohou dostat i další fanoušci. Lístky jsou totiž pro všechny zdarma! Pop-punkovou kapelu si vybrali Říčaňáci prostřednictvím unikátního hlasování projektu Řídím Říčany. O neuvěřitelných pět hlasů předstihli hudební duo Slza.

Obyvatelé Říčan, ale i kdokoli jiný měli na hlasování o hudebním koncertu na první školní den více než měsíc, a to od 15. května do 22. června 2015. Vybírali mezi pěti interprety způsobem tzv. participativního hlasování, který funguje na principu efektu více hlasů a jeho autorem je matematik Karel Janeček. Každý hlasující měl k dispozici až dva plusové hlasy a jeden hlas minusový. Vítězné kapele ještě konkurovaly již zmíněná Slza, Nebe, Jelen či oblíbení muzikáloví zpěváci Josef Vágner a Kamila Nývltová. 

Pořadí

Název

Hlasy +

Hlasy -

Celkem

1.

Vypsaná fiXa

+185

-39

146

2.

Slza

+162

-21

141

3.

Jelen

+126

-28

98

4.

Nebe

+84

-19

65

5.

Josef Vágner a Kamila Nývltová

+90

-109

-19

„Vzpomínám, jak jsem jako školák 1. září trpěl. Kromě toho, že jsem se těšil na kamarády - spolužáky, se mi do školy moc nechtělo. A tak jsme přemýšleli, co by mohlo být pro školáky a studenty trochu lákavou náplastí na to, že jim zase začínají školní povinnosti. Vyhrál volně přístupný koncert a kapelu si vybrali Říčanští sami,“ říká starosta Vladimír Kořen.

Na hudební koncert Vypsané fiXy v čele s frontmanem Márdim se tak můžete těšit 1. září 2015 od 17.00 hodin ve sportovní hale.  

Rocková kapela Vypsaná fiXa, která se někdy sama označuje za pop punkovou, funguje na české hudební scéně už přes dvacet let. Historii začali psát čtyři muzikanti v roce 1994 v Pardubicích. Obliba kapely začala strmě stoupat po vydání debutového alba Brutální všechno v roce 2001. Kapela často vystupuje také na nejrůznějších festivalech, kde se vyznačuje skvělou hudbou, energickým publikem i legendárním kotlem fanoušků. Pro jejich songy je typické spojování chytlavých melodií s punkově rychlým tempem a říznými kytarami. Zazní i v Říčanech hity jako Darling, Mažoretka, 1982, San piego, Nina nebo Dezolát?

Zajímavostí je, že během roku 2007 spolupracovali na natáčení českého filmu Václav, který orámovala hudba z jejich tvorby. Zpěvák skupiny Michal Mareda (Márdi) se ve filmu objevil i v epizodní roli. V roce 2012 spolupracovali na filmu Čtyři slunce.

Hlasovat o tématu filmového festivalu až do konce letních prázdnin

Ještě více času, a to do 1. září 2015 12.12 hodin, máte na hlasování u zvolení tématu filmového festivalu, který v Říčanech proběhne příští rok. Máte na výběr z 12 témat. Milujete romantické filmy, jste fanoušky akčních trháků, chcete vidět filmy natočené v Říčanech nebo vás zajímají filmy z míst, kterými protíná 50. rovnoběžka?

Této volby se může zúčastnit každý. Nemusíte být Říčaňáci, nejste ani omezeni věkem. Stačí jen zajít na stránky www.ridimricany.cz a odhlasovat. Chcete se však na chodu Říčan podílet víc? Pak se registrujte u dobrovolníků v ulicích nebo na kontaktních místech (podatelny MÚ, Infocentrum na Masarykově nám., Infocentrum v rondelu nádraží, KC Labuť, Muzeum Říčany, Volnočasové centrum Na Fialce). O zásadnějších tématech mohou hlasovat pouze občané starší 15 let a s trvalým bydlištěm v Říčanech.

Právě takové zásadní hlasování začalo 16. června 2015. Máme pro vás nabídku 10 investičních projektů, z nichž máte možnost vybrat 2 projekty, které vás nejvíce pálí. Využijte tuto nabídku, hlasovat můžete až do 9. září 2015.

„Je vždycky obtížné vybrat to, co lidé ve městě opravdu chtějí a co považují za důležité. Hlasování o investicích nám pomůže při rozhodování. O vítězné kapele rozhodlo zhruba čtyři sta hlasujících. Doufám, že u rozdělení 5 milionů korun nám rozhodne minimálně dvojnásobek lidí,“ zakončuje starosta Vladimír Kořen.

Zdroj fotografií: www.bandzone.cz

Adéla Ambrožová
Tisková zpráva města Říčany

Město Říčany
Masarykovo náměstí 53
251 01 Říčany
Ústředna:
+420 323 618 111
+420 323 618 211
podatelna@ricany.cz
(pro běžnou korespondenci)

e-podatelna@ricany.cz
(pro úřední podání)
ID datové schránky:
skjbfwd

Najdete nás na Facebooku RSS kanál